Szkolenie online: 10 kwietnia 2024 r.godz. 10:00 - 14:00
Szkolenie ma na celu omówienie zasad dostępności w świetle Ustawy o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami i stosowania jej zapisów we wnioskach o dofinansowanie projektów kulturalnych i edukacyjnych.
Opis dostępności to często kilkanaście punktów przy ocenie, dlatego też nie można sobie pozwolić na omijanie tego punktu lub potraktowanie go skrótowo.
Podczas szkolenia omówimy najważniejsze i najbardziej potrzebne wnioskodawcom dane i informacje, które powinni zawrzeć w swoich wnioskach.
Dużą uwagę poświęcimy nowemu programowi Narodowego Centrum Kultury pt. Projektowanie uniwersalne kultury, do którego nabór (Zadanie 1. Przedsięwzięcie szkoleniowe) właśnie trwa (do 15 kwietnia), który ma na celu poprawę dostępności instytucji kultury oraz wsparcie w przygotowaniu i realizacji dostępnej oferty.
Program szkolenia
- Kim jest osoba ze szczególną potrzebą?
- Dlaczego projekt powinien być dostępny?
- Model dostępnej kultury
- Dostępność architektoniczna
- Dostępność cyfrowa
- Dostępność informacyjno-komunikacyjna
- Programy dotacyjne, w których należy zapewnić dostępność. Przykłady formularzy i zapisów.
- Omówienie programu NCK Projektowanie uniwersalne kultury
- Dobre praktyki dostępnych projektów kulturalnych.
Dla tych, którzy chcą się rozwijać w pisaniu dostępnych wniosków
Zapisz się na szkolenie już teraz i zarezerwuj dla siebie miejsce. Liczba miejsc ograniczona. Instytucje kultury otrzymają fakturę w dniu szkolenia.
Cena: 349 zł brutto
Prowadzący
Małgorzata Czyżewska – antropolog kultury, osoba z niepełnosprawnością, od ponad 15 lat pracuje na styku trzeciego sektora i państwowych instytucji kultury. Współpracowała m.in. z Narodowym Instytutem Dziedzictwa, Instytutem Polonika czy Działem Programów Dotacyjnych Narodowego Centrum Kultury (w tym wspierając beneficjentów programu Kultura Dostępna). Jej ulubionym elementem wniosków jest punkt dotyczący zapewnienia dostępności, szczególnie w przypadku projektów „miękkich”, nie pozwalających na zmiany architektury.
dr Anna Małczuk-Wakulińska – specjalistka ds. pozyskiwania zewnętrznych środków dla sektora kultury, wieloletnia trenerka szkoleń z tematyki zewnętrznych środków dla kultury; autorka bloga www.wiedzadlakultury.pl
Zapisz się na szkolenie już teraz i zarezerwuj dla siebie miejsce. Liczba miejsc ograniczona. Instytucje kultury otrzymają fakturę w dniu szkolenia.